Jakich produktów unikać w diecie dzieci?

Dlaczego warto ograniczać spożycie białego cukru

Ćwiczenia stymulujące ogólny rozwój dziecka.

26 II Dzień Dinozaura

Dzieci w tym dniu przyniosły swoje kolekcje dinozaurów, gry, książki o tej fascynujacej tematyce. Największą radość sprawiło im wykonanie modelu dinozaura z balona. Na zakończenie tematu wszystkie dzieci wymalowaly farbami kolorowanki z ulubionym dinozaurem

Bal karnawałowyMoja ulubiona książka.,, Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka ” E. Dickinson

Tłusty Czwartek– pysz……ne pączki!!!!!! Dzięki sypkiej posypce ćwiczenia logopedyczne miały słodki smak. Pan języczek miał co robić- mniam!!!!!

Pieczenie pierniczków

Wizyta Pana Policjanta

Ozdoby świąteczne z masy solnej

Barbórka w przedszkolu – spotkanie z górnikiem.

Dzieci przedszkolne pomagają rówieśnikom na Ukrainie i Białorusi

Zabawa Andrzejkowa

Święto Pluszowego Misia

Wizyta Pana Kolejarza

W przedszkolu gościł kolejarz p. W. Gąsior. Opowiedział o swojej pracy, przeczytał wiersz J. Tuwima Lokomotywa. Wspólnie z dziećmi zabawił się w pociąg udostępniając im przeniesione rekwizyty. W związku z przypadającym w tym dniu Dniem Kolejarza dzieci złożyły gościowi życzenia i wręczyły własnoręcznie ozdobiona papierową lokomotywę. Dziękujemy za przybycie oraz za słodką niespodziankę w postaci babeczek w kształcie lokomotywy i wagonów, które dzieciom ogromnie się spodobały i przepysznie smakowały.

Święto Niepodległości

Wycieczka do lasu

Przedszkolak marzycielem i podróżnikiem

Maluszki i starszaki poznawały planety układu słonecznego, ich nazwy i cechy charakterystyczne. Wędrowały palcem po globusie, malowały kontynenty i oceany. Po wysłuchaniu wiersza ,,Dyzio marzyciel’’ obserwowały niebo przez samodzielnie wykonane lornetki i wyobrażały sobie najwspanialsze kształty chmur i obłoków. W ten sposób rozwijały swoją wyobraźnię. Nie zabrakło też marzeń o słodkich i smacznych obłokach.

Zdrowe śniadanie

Odżywiamy i bawimy się zdrowo, więc żyjemy kolorowo.

Za nami piękne i słoneczne dni.. Zakończyła się Złota Polska Jesień. My przedszkolaki potrafimy rozpoznać tą porę roku. Lubimy jej dary i skarby z ogrodu, sadu i lasu. Dla lepszego samopoczucia i zdrowia robiliśmy pyszne soki owocowe i warzywne, które chętnie degustowaliśmy. Dla zdrowia często spacerowaliśmy po łąkach i lesie. Wśród dywanu z różnokolorowych liści bawiliśmy się wspaniale. Po powrocie wykonaliśmy piękne prace plastyczne (drzewo z prasowanych liści, makietę lasu, jeże wśród liści).

Uroczyste otwarcie Przedszkola „Polak Mały” w Piotrkowicach

2 września  2019r. swoją działalność rozpoczęło długo oczekiwane przez społeczeństwo lokalne Publiczne Przedszkole ,, Polak Mały” w Piotrkowicach. Do placówki zapisano 20 dzieci w wieku 2,5- 6 lat.

11 października odbyło się uroczyste otwarcie połączone z pasowaniem na przedszkolaka. Uroczystego otwarcia dokonała burmistrz Tuchowa pani Magdalena Marszałek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej panem Stanisławem  Obrzutem, radnymi, sołtysem Kazimierzem Solakiem, proboszczem Stefanem  Michalskim oraz  panią dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Barbarą Polek.

W uroczystościach udział wzięli  wszyscy rodzice pasowanych dzieci, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Występy dzieci dostarczyły wszystkim dużo radości i uśmiechu. Zaprezentowane wiersze i piosenki nawiązywały do piękna  naszej Ojczyzny, zawierały treści patriotyczne. Recytowany wiersz Wł. Bełzy Katechizm polskiego dziecka nawiązywał treścią do nazwy przedszkola ,a taniec  krakowiak  do naszego regionu małopolski.

Po zdanym,, egzaminie”, który przeprowadził Samorząd Szkolny dzieci przedszkolne zostały przez panią dyrektor Barbarę Polek uroczyście pasowane na przedszkolaków.

Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowy dyplom, własnoręcznie zrobione medale oraz drobne upominki.

W kolejnym punkcie uroczystości zaproszeni goście poproszeni  zostali przez panią dyrektor do wygłoszenia  okolicznościowego przemówienia . Pierwsza głos zabrała pani burmistrz M. Marszałek, która gratulowała dzieciom udanego występu, a pani dyrektor wytrwałości w dążeniu do celu. Życzyła sukcesów w nowo otwartej placówce. W swoim przemówieniu nawiązała również  do naszego regionu małopolski wręczając na ręce pani dyrektor książkę 100% Małopolska oraz słodkie co nieco. Przybyli goście  w wygłaszanych przemówieniach nie szczędzili ciepłych słów, chwalili dzieci za występy, a panią dyrektor za upór, wytrwałość w dążeniu do otwarcia długo oczekiwanego przedszkola.

Na zakończenie uroczystości wszyscy przybyli goście na czele z panią burmistrz i panią dyrektor dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi –tym samym ogłaszając otwarcie przedszkola ,,Polak Mały”.

Słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców zakończyła tę ważną, podniosłą i historyczną uroczystość.