Babciu, Babciu co Ci dam
Tylko jedno serce mam,
A w tym sercu róży kwiat
Babciu, Babciu żyj 100 lat !

😉

Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby nie było dziadków, trzeba by ich wymyślić. Bo babcia i dziadek to nie takie zwykłe osoby. To instytucja działająca cała dobę, płacąca podatki sercem i odbierająca wynagrodzenie od wnuków w walucie nazywanej wdzięcznością.
Babcia pamięta o urodzinach, imieninach, zakończeniach roku i wspiera wnuki drobnymi sumami przy okazji odbierania emerytury czy renty. Ma dla wnuczka jakiś przysmak i zawsze bierze jego stronę w konfliktach na linii rodzic-dziecko .Gotowa do pomocy i wyręcznia w wielu pracach domowych . Dziadek poszuka listewki do latawca i odprowadzi do przedszkola. Po prostu są i kochają.
Tą miłość i oddanie było widać w sobotę, 18 stycznia na spotkaniu z okazji Dnia Seniora organizowanym przez Szkołę, Radę Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich AleBabki w Piotrkowicach. Licznie zgromadzeni babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy dzieci z przedszkola i klas 1-3. Były tańce i piosenki, wierszyki i życzenia. Własnoręcznie wykonane upominki sprawiły obdarowanym wiele radości. Odwiedzili ich też kolędnicy z koncertem kolęd i życzeń. Część artystyczną zakończyło odśpiewanie gościom gromkiego „Sto lat” i złożenie życzeń przez dyrektor szkoły Barbarę Polek, przewodniczącą Koła Małgorzatę Oleksowicz i przewodnicząca Rady Rodziców Jadwigę Kitę. Potem były już tylko rozmowy ,śmiechy i wspólne śpiewanie kolęd, a następnie piosenek biesiadnych. Wszystko to przy suto zastawionych stołach sukcesywnie zapełnianych przez panie z Koła Gospodyń. Zgodna współpraca pomiędzy Szkoła, Radą Rodziców i Kołem Gospodyń wiejskich pozwoliła kolejny raz zorganizować wspaniałą imprezę, zintegrować środowisko i wywołać uśmiechy na wielu twarzach i małych buźkach oraz okazać wdzięczność naszym seniorom..

Beata Czuba