Sukcesy Kamili Patyk

Już po raz siódmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych ” BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA”, promujący wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie.

Tym razem hasło główne konkursu poszerzone zostało o dodatkowe: „ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA”.

Z tym nie łatwym zadaniem wspaniale poradziła sobie, dziś już uczennica czwartej klasy, KAMILA PATYK – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Władysława Gibały w PIOTRKOWICACH koło TUCHOWA.

Zajęła pierwsze miejsce, a nagroda została wręczona w Sali Kolumnowej Sejmu .

W przygotowaniu konkursowej pracy Kamilę wspierała jej mama BERNADETTA PATYK . Posłuchaj !

„http://www.radiokrakow.pl/audycje/pejzaze-regionalne/audycja-z-dn-17092017-r/”>

Uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci – Sejm RP 14 czerwca 2017

14 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta Gala VII Ogólnokrajowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci z cyklu „Bezpiecznie na wsi” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podobnie jak poprzednie edycje, konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego tegoroczne przesłanie brzmiało „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”

W finałowej uroczystości w Sejmie Patrona Honorowego – ministra Krzysztofa Jurgiela, reprezentował Podsekretarz Stanu MRiRW, Rafał Romanowski. Gospodarzowi gali, Prezesowi Kasy Adamowi Sekścińskiemu towarzyszył jego Zastępca – Andrzej Kneć oraz przedstawiciele współorganizatora konkursu – Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski i Dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji GIP Zbigniew Kowalczyk. Wśród obecnych na gali byli także: poseł Klubu Parlamentarnego PIS Marek Suski , Przewodniczący Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników KRUS, Stanisław Anders, Przewodniczący Komisji Prewencji i Rehabilitacji Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników KRUS, Paweł Augustyn, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek oraz przedstawiciele patronów medialnych Konkursu: Dwutygodnika Agro Serwis, Telewizji Interaktywnej Agronews.com.pl, Tygodnika Poradnika Rolniczego, magazynu rolniczego Agro Profil, Gospodarza.pl Twojego Portalu Rolniczego, a także sponsorów: Bayer Crop Science, firmy Swimer, GRUPY AZOTY Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz Agrotechniki.

Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło tych najważniejszych – dzieci, autorów nagrodzonych prac, którym towarzyszyli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy oddziałów regionalnych Kasy lub pracownicy terenowych jednostek KRUS. Wszyscy wysłuchali z uwagą gratulacji i życzeń dalszych sukcesów oraz bezpiecznych wakacji od Ministra Rolnictwa, Prezesa Kasy oraz przewodniczącego Komisji Konkursu – dyr. Cezarego Nobisa. Gratulacje od organizatorów przyjęli także nauczyciele wyróżnionych dzieci.

W br. Kasa i Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziły eliminacje w których wzięło udział 34 332 uczniów z 2 642 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych w kategoriach wiekowych kl. 0-3 i kl. 4-6. Ostatecznie wyróżniono 52 prace, których autorzy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronów medialnych Konkursu oraz firmy współpracujące. W zależności od przyznanego miejsca w finale, były to ufundowane przez Prezesa KRUS: nowoczesny notebook, tablety, smartfony lub aparaty fotograficzne, oraz ergonomiczne plecaki na kółkach, zestawy plastyczne i sportowe od sponsorów. Każde dziecko otrzymało również pamiątkowy dyplom z uwiecznionym fragmentem jego pracy plastycznej, wyeksponowanej w galerii na Sali Kolumnowej. Po wręczeniu nagród dzieci zaproszono na wycieczkę po gmachu Sejmu i na warsztaty edukacyjne organizowane przez firmę Bayer.