W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.
Podobnie w naszej szkole podejmujemy wielorakie działania podnoszące świadomość ekologiczną naszych uczniów. W kwietniu dzieci rozwiązywały test wiedzy ekologicznej.
W kategorii klas IV – VI najlepszą wiedzą wykazała się Gabrysia Michałek z klasy VI.
W kategorii klas VII – VIII triumfowali ex aequo Jakub Bandyk i Julia Orczyk.
14 maja uczniowie pierwszej i piątej klasy przygotowali krótki pokaz i symulację przyszłych losów Ziemi, jeśli już w tej chwili nie podejmiemy pilnych, wielotorowych działań na rzecz ratowania „błękitnej planety”.
Ostatnim akcentem szkolnych obchodów Dnia Ziemi będzie wystawa fotograficzna konkursowych zdjęć, gdzie zadaniem uczniów jest ukazanie piękna przyrody w niebanalny i nieoczywisty sposób ( konkurs trwa do końca maja)
Pamiętajmy, że wciąż musimy zadawać sobie pytanie, jaki świat chcemy zostawić naszym dzieciom i wnukom?
Anna Warchoł