W dniach od 25 listopada 2019 r do 2 stycznia 2019 r na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo ,,Nasz Dom”. Nasza szkoła wzięła udział w akcji nie po raz pierwszy. Uczniowie zaangażowali się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! Najbardziej hojna okazała się w naszej szkole klasa II, której udało się zebrać aż 7184 grosze, na drugim miejscu uplasowała się klasa I z wynikiem 4267 grosze. W sumie w naszej szkole zebraliśmy kwotę 192,45zł . Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przystąpili do zbiórki oraz samorządowi uczniowskiemu: Justynie Prokop i Kubie Bandykowi za to, że przez kilka godzin skrupulatnie segregowali wszystkie monety nominałami i zliczali ich wartość.

Małgorzata Lech