Za nami pierwszy dzień XII Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla dzieci uczęszczających do świetlic opiekuńczo- wychowawczych przy szkołach podstawowych Gminny Tuchów, który upłynął pod znakiem rywalizacji piłeczką celuloidową, czyli popularnym ping-pongiem.

XII –Igrzyska Sportowe otworzyła Pani Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek życząc wszystkim udanej zabawy, sportowej rywalizacji i jak najlepszych wyników.
W rywalizacji udział wzięło prawie 80 uczniów z 11 świetlic szkolnych. Oprócz rywalizacji sportowej, było to co najważniejsze; uśmiech na twarzach, dobra zabawa, poznawanie nowych kolegów i koleżanek, nawiązywanie nowych znajomości. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku dla wszystkich; drożdżówki, czekolady, soczki, oraz cennych nagród dla najlepszych, medale, dyplomy, sprzęt elektroniczny oraz gry planszowe.

Zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach;
I kategoria – uczniowie rocznik 2005-2007 (osobno dziewczynki, osobno chłopcy)
II kategoria – uczniowie rocznik 2008 i młodsi (osobno dziewczynki, osobno chłopcy)

W rywalizacji nie mogło  zabraknąć uczniów z Piotrkowic , którzy  potwierdzili , ze w tej dyscyplinie czują się bardzo dobrze . Wystąpili we wszystkich  czterech kategoriach  , a w trzech znaleźli się na podium . Martyna Prokop została mistrzem Gminy  jej starsza siostra zajęła 3 miejsce w  starszej kategorii , natomiast  Miłosz  Bandyk  został w-ce mistrzem  Gminy Tuchów .

Oto wyniki turnieju tenisa stołowego:

Dziewczyny starsze I kategoria wiekowa ;
1. Łątka Katarzyna – Meszna Opacka
2. Srebro Izabela – Tuchów
3. Prokop Justyna – Piotrkowice

5. Michałek  Gabriela  – Piotrkowice

13. Natasza Potok  – Piotrkowice

Dziewczyny młodsze II kategoria wiekowa ;
1. Prokop Martyna – Piotrkowice
2. Firlit Anna – Jodłówka Tuchowska
3. Smoszna Magdalena – Jodłówka Tuchowska

5 . Roksana Bandyk  – Piotrkowice

Chłopcy starsi I kategoria wiekowa;
1. Martyka Igor – Siedliska
2. Krupa Bartosz – Meszna Opacka
3. Suchan Albert – Lubaszowa

4. Bandyk  Jakub – Piotrkowice

Chłopcy młodsi II kategoria wiekowa;
1. Bielak Feliks – Tuchów
2. Bandyk Miłosz – Piotrkowice
3. Zioło Daniel –Meszna Opacka

Łukasz Bartkowski