W ramach akcji „Szkoła pamięta”, zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, jak co roku, udali się na lokalny cmentarz, aby posprzątać groby przed nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Dzieci zapalały znicze, porządkując oprócz nagrobków swoich bliskich, także i bezimienne groby. Często były one bardzo stare, zaniedbane i zapomniane.

Pochylając się nad nagrobnymi tablicami uczniowie zwrócili uwagę, że leżący na cmentarzu zmarli niegdyś tworzyli naszą miejscowość i mieli wpływ na jej rozwój, historię i obecny wygląd. Była to dla nich lekcja szacunku wobec zmarłych oraz okazja do zadumy i refleksji nad przemijaniem. Wraz z wychowawcami wspominali o osobach zasłużonych, które zapisały się w historii. W ciszy i powadze oddali także cześć wszystkim zmarłym dzieciom z naszej miejscowości.

Wizyta na cmentarzu pokazała rzadko widywaną u dzieci powagę i zamyślenie. Pamięć o zmarłych jest wyrazem naszego szacunku dla ich dokonań i życia.

Cześć ich pamięci!