Dnia 16 V 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas O-III.
Duża grupa dzieci przedszkolnych śpiewała swoje ulubione piosenki.
Wyniki:
Kategoria dzieci przedszkolne:
I miejsce ex aequo
Alicja Jabłońska,
Julia Kulig
II miejsce
Lilianna Więcek
Wyróżnienie
Milena Stefańska

Kategoria kl. I-III
I miejsce
Kornelia Wójcik
II miejsce
Aleksandra Kajmowicz
III miejsce ex aequo
Wiktoria Kusek
Roksana Bandyk
Gratulacje !!!!!!!

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.
Podobnie w naszej szkole podejmujemy wielorakie działania podnoszące świadomość ekologiczną naszych uczniów. W kwietniu dzieci rozwiązywały test wiedzy ekologicznej.
W kategorii klas IV – VI najlepszą wiedzą wykazała się Gabrysia Michałek z klasy VI.
W kategorii klas VII – VIII triumfowali ex aequo Jakub Bandyk i Julia Orczyk.
14 maja uczniowie pierwszej i piątej klasy przygotowali krótki pokaz i symulację przyszłych losów Ziemi, jeśli już w tej chwili nie podejmiemy pilnych, wielotorowych działań na rzecz ratowania „błękitnej planety”.
Ostatnim akcentem szkolnych obchodów Dnia Ziemi będzie wystawa fotograficzna konkursowych zdjęć, gdzie zadaniem uczniów jest ukazanie piękna przyrody w niebanalny i nieoczywisty sposób ( konkurs trwa do końca maja)
Pamiętajmy, że wciąż musimy zadawać sobie pytanie, jaki świat chcemy zostawić naszym dzieciom i wnukom?
Anna Warchoł

9 maja 2019 roku w Tuchowie odbyły się gminne mistrzostwa dla Szkół Podstawowych w piłce nożnej trawiastej dla dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 9
Szkół z Gminy Tuchów . Rywalizacja odbywała się w 3 grupach po 3 zespoły , dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały dalej . Piotrkowice w grupie wylosowały Szkołę z Karwodrzy i Lubaszowej. Odnosząc dwa zwycięstwa kolejno z Karwodrzą 2 : 0 i Lubaszową 6 : 0 z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinału gdzie zmierzyli się ze Szkołą z Jodłówki Tuchowskiej. Po dobrym meczu pokonali Szkołę z Jodłówki Tuchowskiej (aktualnego mistrza gminny w pilce halowej) 3 : 1 i awansowali do finału zawodów gdzie zmierzyli się z gospodarzem turnieju Szkoła z Tuchowa i Szkołą z Burzyna.
W swoim pierwszym meczu finałowym pokonali Burzyn 1 – 0 po bramce Patryka Gaca . Do rozegrania pozostał ostatni mecz z gospodarzem turnieju który miał zadecydować o mistrzostwie Gminny. Uczniowie z Piotrkowic udowodnili w tym meczu ze rywalizacja w roku szkolnym neleży do nich i pewnie pokonali Szkołę z Tuchowa 3 – 0 , po bramkach Patryka Gaca i Gabrieli Michałek, było to kolejne mistrzostwo Gminny Tuchów wywalczone przez Szkołę z Piotrkowic ( 8 razy zdobyli mistrzostwo gminny) i po raz kolejny będę reprezentować gminę Tuchów w zawodach powiatowych . Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, a przede wszystkim Gabriela Michałek i Patryk Gac która z 7 trafieniami w turnieju został najlepszym strzelcem.

Mecze grupowe :
Piotrkowice – Karwodrza 2 : 0 ( Gabriela Michałek, Gac Patryk )
Piotrkowice – Lubaszowa 6 : 0 (Patryk Gac 2 x , Gabriela Michałek 2x , Stefański Krystian 2x )

Półfinał :
Piotrkowice – Jodłówka Tuchowska 3 : 1 ( Gac Patryk 2x, Michałek Gabriela )

Finał :
Piotrkowice – Burzyn 1 : 0 ( Gac Patryk )
Piotrkowice – Tuchów 3 : 0 ( Michałek Gabriela , Gac Patryk , Stefański Krystian )

Końcowa kolejność :
1. Piotrkowice
2. Tuchów
3. Burzyn
4. Jodłówka Tuchowska
5. Lubaszowa
6. Siedliska
7. Karwodrza
8. Dąbrowka Tuchowska
9. Trzemesna

Skład :
Baziak Mateusz, Tryba Łukasz, Gac Patryk, Bandyk Jakub, Prokop Mateusz, Bandyk Miłosz, Broda Aleksander, Więcek Szymon, Stefański Krystian, Bałut Konrad, Michałek Gabriela,

Łukasz Bartkowski

10 maja rozstrzygnięty został kolejny konkurs biblioteczny „Piszę wiersz o wiośnie”. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: klasy 1-3 i 4-8. Klasy młodsze pisały wiersz składający się z trzech strof, a uczniowie starsi musieli wymyślić pięć zwrotek wiersza. Uczniowie złożyli na ręce Pani Renaty Mączko 9 wierszy. Wszystkie wiersze były również przepięknie zilustrowane. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami pisarskimi, napisały utwór o podanej tematyce, użyły ciekawego, bogatego słownictwa, tworzyły piękne rymy.
Jury w składzie: Anna Warchoł, Beata Czuba, Małgorzata Lech miało do wykonania trudne zadanie, jednak werdykt podjęło niemal jednogłośnie. Oto wyniki końcowe konkursu:
Klasy 1-3
I miejsce – Janik Katarzyna
II miejsce – Wójcik Kornelia
III miejsce – Kulig Milena
Klasy 4-8
I miejsce – Migacz Julia
II miejsce – Gac Klaudia
III miejsce – Więcek Gabriela
Gratulujemy zwycięzcom! Być może kiedyś przeczytamy ich tomiki wierszy.
Renata Mączko