W dniach 5 – 9 września uczniowie ze szkół podstawowych w Piotrkowicach, Jodłówki Tuchowskiej oraz Mesznej Opackiej wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu pod hasłem „ Razem dla UE”, w ramach którego pojechali do zaprzyjaźnionego z Tuchowem miasta Tautii Magheraus w Rumunii. Wraz z delegacjami uczniów ze Słowacji, Węgier i Grecji uczestniczyli w wielu interaktywnych działaniach w ramach projektu, grach i quizach językowych oraz warsztatach dotyczących znaczenia Unii Europejskiej dla poszczególnych krajów. Podczas wieczoru międzykulturowego wszyscy mieli również okazję spróbować produktów kulinarnych przywiezionych przez poszczególne grupy oraz zaprezentować tradycyjne tańce, muzykę oraz występy artystyczne.

Gospodarze projektu wraz z burmistrzem Antonem Ardeleanem dokładali wszelkich starań, aby jak najlepiej ugościć wszystkich uczestników wyjazdu. Zorganizowali wiele lokalnych wycieczek, podczas których uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili  Muzeum Etnografii i Sztuki Ludowej w Baia Mare, Wesoły Cmentarz w Sapanta, cerkwię Monastyr w Barsanie, Muzeum Pamięci Ofiar Komunizmu i Ruchu Oporu Sighet oraz mogli podziwiać charakterystyczne dla okręgu drewniane bramy maramurskie.

W niedzielę delegacje wzięły udział w mszy świętej, po zakończeniu której przeszły przy akompaniamencie lokalnej orkiestry dętej do lokalnego domu kultury, gdzie uczniowie i nauczyciele otrzymali kolejna porcję kulturalnych wrażeń w postaci koncertów, tradycyjnych tańców oraz śpiewów.  Wieczorem przyszedł czas na odpoczynek i zabawę nad jeziorem Nistru, gdzie wszyscy wspólnie tańczyli i biesiadowali przy ognisku.

Wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci uczestników, dzięki pięknym miejscom i zabytkom, które zobaczyli, ale przede wszystkim ze względu na niezwykle serdeczne i gościnne przyjęcie  ze strony gospodarzy. Była to wspaniała okazja do nawiązania nowych interesujących znajomości oraz dobrej zabawy w międzynarodowym gronie. Uczniowie nabrali jeszcze większej ochoty do rozwijania swoich kompetencji językowych oraz podróżowania.

Wyjazd zdecydowanie należał do udanych i miejmy nadzieję, że uda się zrealizować jeszcze wiele tego typu projektów w gminie Tuchów!

Dziękujemy Pani Burmistrz !

        Galeria                                                     Opiekun grupy Małgorzata Lech

galeria6 września w ogrodzie szkolnym odbyła się kolejna edycja Narodowego czytania. w tym roku było to 8 nowel wybranych z twórczości Sienkiewicza, Konopnickiej czy Żeromskiego. Kolejny raz patronat nad akcją objął Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W szkole czytanie rozpoczęło się o godz.10. Prócz uczniów i nauczycieli wzięli w nim udział rodzice i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Ale babki” w Piotrkowicach. Czytane teksty zapadały w duszę i pozwoliły na chwile zadumy nad historią Polaków.

Galeria

Zebranie

10 września 2019 | Aktualności

Dnia 13 września o godz. 15.45 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców na salę gimnastyczna, na zebranie ogólne.Serdecznie zapraszamy.

Mszą św69766158_370424880515097_1326441069583269888_nięta rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrkowicach. Po mszy cała społeczność szkolna udała się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie patrona ks. prałata Władysława Gibały złożyliśmy kwiaty.Po przejściu do szkoły pani dyrektor powitała zebranych i przedstawiła politykę Zespołu. Powitała również nowych nauczycieli i uczniów oraz przedszkolaków.Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, a przedszkolaki do przedszkola.

galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się dnia 2 września 2019 roku. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami na mszę św. do kościoła w Piotrkowicach, a następnie do szkoły. po uroczystej inauguracji nastapi spotkanie uczniów z nauczycielami.Zapraszamy.